×
×  دانلود سیروان خسروی حمایت عجیب مجریان و بازیگران از احسان علیخانی در مقابل سیروان خسروی

حمایت عجیب مجریان و بازیگران از احسان علیخانی در مقابل سیروان خسروی

دفاع بهنوش بختیاری و آزاده نامداری از احسان علیخانی

پس از انتقاد این خواننده سرشناس نسبت به برنامه‌های تحویل سال تلویزیون در فضای مجازی

گراتومیک – چند روز پیش و پس از اتمام برنامه‌های تحویل سال تلویزیون، سیروان خسروی در صفحه شخصی خود مطلبی درست، انتقادی و نسبتاً تندی را منتشر کرد.

او که غیرمستقیم برنامه «بهار نارنج» با اجرای احسان علیخانی را خطاب قرار داده بود، این نکته را مورد پرسش قرار داد که چرا در لحظه تحویل سال فضای این برنامه غمگین و توام با اشک حاضرین بود و .

سیروان در این مطلب نوشت:« توی اینستاگرام چند فیلم از برنامه های لحظه سال نو دیدم که بشدت گریه دار و ناراحت کننده بود و هنوز از دیدنشون توی شوک هستم! واقعاً رسیدن به شهرت و پول به چه قیمتی؟ غمگین کردن بهترین لحظه سال در ازای چی؟ بازی با احساسات مردم و تظاهر تا کجا؟! بیاین سال جدید سعی کنیم بین انسانهای واقعی و انسانهای متظاهر تفاوت قائل شیم.»

اشاره سیروان هم به لحظاتی بود که همزمان با خواندن دعای تحویل سال توسط بهنام بانی در این برنامه، اغلب مهمانان و حتی احسان علیخانی هم گریه می‌کردند.

اما بلافاصله پس از این مطلب سیروان، احسان علیخانی در صفحه شخصی خود به این موضوع واکنش نشان داد.

او ضمن انتشار ویدئویی از لحظات شاد و خنده‌دار برنامه‌اش و همچنین اجرای قطعات ریتمیک توسط خواننده‌های مختلف نوشت:«سال باید تحویل می‌شد، با یک تفاوت و ملاحظه، تقدیرِ تقویمِ پایان سال، 40 دقیقه مانده به تحویل سال را با شب شهادت امام هادی (ع) مقارن کرد و حالا قواعد تلویزیون برای مراعات فضا، در این لحظات گفتیم چه کنیم که فقط حرف‌های بی‌ثمر و تکراری نباشد. یاد شهروز افتادم، که در آخرین روز فیلمبرداری مستند دیگری در زندان از کنارم گذشت و با همان لهجه آذری بهم گفت:«12 سال زندانم و دخترم در مرکز بهزیستی زندگی می‌کند و کسی نیست که از شاکیانم رضایت بگیرد و حتی شماره تلفن مرکز بهزیستی را سالهاست گم کرده است و صدای دخترش را حتی نشنیده. با زحمت بسیار و لطف کسی که اصرارش به گمنام بودن است تمام هماهنگی‌های لازم را جهت رضایت از شاکیان شروع کردیم و شهروز 28 اسفند آزاد شد. چرا جلوی دوربین دخترش را دید؟! چون هزاران نفر دیگر شبیه شهروز چشم انتظارند و وظیفه رسانه و امثال من و تو، فریادزدن برای کمک است. انعكاس دردِ مردم،كه از هر كار ديگري براي آن لحظات سخت تر است از دعوت بي دليل آدمها و تكرارِ حرفهاي تكراري، كاشكي بودين و لرزيدن دست و پاي شهروز و مبينا را پشت صحنه از خوشحالي ميديدين، دوست عزيزم،با ديدنِ ١ دقيقه ويدئو ٢٠ ساعت جشن و سرور را ناديده نگير،من صداي مردم بودن،در هر فرصتي از دردِ مردم گفتن را دوست دارم،جمع كردن انبوهي از رفقاي سلبريتي در يك قاب در كارنامه من در سالهاي گذشته بسيار است امسال هم ميزبانشان بودم با افتخار ، اما من تعهد هنرمند در هر بزنگاهي را نسبت به جامعه و مردم ستايش ميكنم ، بغض مهمانانِ من در لحظه دعاي تحويل سال،اشك ذوق و معرفت بود براي عقد نو عروسمان و پدر دار شدن مبينا روبرويشان ،اوجِ شادي برنامه من ، جشن عقد دو زوج كرد سر پلِ ذهابي بود كه زديم و كوبيديم برايشان،كه بهنام،شادترين را برايشان خواند و ما جيغ خوشحالي ميزديم براي نو عروسي كه پدر و مادرش در دنيا نبودند و اشك شوق ميريخت،٢٠ ساعت زديم،كوبيديم،جيغ زديم،خنديديم،لحظاتي از شاديهايمان در برنامه در ويدئو بالا هست ٤ روزه ديگه همه فراموش ميشود ، قابِ مبينا كنارِ پدرش و حال خوبِ نو عروسانِ سر پلِ ذهابي،در بهارنارنج ابديست، شادي فقط لبخند من و تو در لحظه نيست، شادي ميتواند خلق معجزهاي ساده و ماندگار در زندگي آدمهاي رنج كشيده باشد، جامعه من درد زياد دارد و انتخاب من بي تفاوتي به درد مردم نيست، تا جان دارم ميگويم و نشان ميدهم،بلكه شما هم معجزه اي كني. در ضمن به لطف شما مردم مهربان، نزديكِ يك ميلياردو ششصد ميليون تومان،پول در روز عيد براي خريد تجهيزات پزشكي براي معلولين ذهني و ارزاق مناطق محروم جمع آوري شد

با احترام»

 

پس از واکنش احسان علیخانی نسبت به یادداشت سیروان، بهنوش بختیاری هم در حمایت از برنامه بهار نارنج و اتفاقاتش یادداشت طولانی را در صفحه خود منتشر کرد.

این بازیگر که به همراه تیم تولید برنامه احسان علیخانی عازم مناطق زلزله‌زده شده بود و در لحظات تحویل سال هم حضور داشت گفت:«دو زوج اهل سرپل ذهاب...بواسطه حمایت احسان علیخانی عزیز....در برنامه بهارنارنج شبکه سه...لحظه تحویل سال... با حضور خانواده ها..... به عقد هم دراومدن.....و من‌میدونم آقای علیخانی....چقدر مالی و معنوی از این جوونها حمایت کرد....خوشحالم که به وزین ترین شکل برنامه امسالش رو اجرا کرد و دنبال این سلبریتی و اون هنرمند برای کل کل انداختن با شبکه های دیگه نبود......همین است تفاوت احسان علیخانی.....و فاصله قابل توجه او باهمه و همه.......این بشری که وقتی نگاهش میکنی....حس میکنی میتونی از تمام رازها و دردهایت بگی.....با وجود اینکه میدونی میلیونها نفر دارن تماشات میکنن.....اعتماد و صداقت در وجودش موج میزند......تنگنای مالی و اینهمه هزینه برای خوشحال کردن هموطن آسیب دیده ات؟؟؟؟؟..بابا تو دیگه کی هستی!!!!!!.......چون من‌میدونم که چقدر درفشاراقتصادی و کاری و روحی بودی.......کاری که احسان برای این عزیزان زلزله زده کرد.....چه الان چه دراوج زلزله که کمک میلیاردی جمع کرد.......برادر برای برادرگاهی نمیکنه......نمیدونم جنس این بشر رو از چی ساختن...انقدر مهربان و دل رحم؟...و انقدر بی شعار.؟؟؟...خیلی منطق و درک به خرج دادی برادر.....که امسال رقابت بر سر آوردن هنرمند راه نینداختی...امسال اصلا جای این کارها نبود...مردمانی داشتیم خیلی مهمتر از هنرمندان و سلبریتیها.....که کوه زجر بودن...و شما دعوتشون کردی به برنامت..هتل...سفره عقداز بهترین جای تهران.....کادو و عطوفت از ته دل و مهمان نوازی باشکوه..... و حتی حضوراین حقیر بخاطر این بود که بله آخر رو از خانواده های عروس ها من گرفته بودم نه به عنوان بازیگر.......شاید بخاطر اینکه من و احسان علیخانی مثل مثل مثل خواهر و برادر هستیم.....نه همکار...من در تیم احسانم...من طرفدارشم.....نه بخاطر اجرای عالیش...صورت زیباش...کاریزمای به شدت منحصر به فردش......بلکه فقط بخاطر انسانیت حیرت انگیز او....زنده باشی حضرت علیخانی که یه ایران وابسته اخلاق و مرام و باورهای عمیق و انسانی تو شدن......خوش به حالت که خدا انقدر دوستت داره

کانکس...کانکس...کانکس.....کمکی که واقعا واقعا واقعا بهش احتیاج دارن.....اهالی سرپل ذهاب

پی نوشت ۱:هیچکس...بیخودی....چیزی نمیشود..و..به جایی نمیرسد....چیزهایی هست که تو نمیدانی!!!

پی نوشت ۲:جای فرزاد حسنی و اجرای زیباش به شدت خالیست در حال و هوای عید

پی نوشت ۳:اجرای مقلب القلوب اقای بانی انقدر گیرا بودو صدای این خواننده به حدی زیباست که بغضم ناخواسته ترکیدو از ته قلبم»

 

اما چالش سیروان خسروی و احسان علیخانی که به طیف طرفدارانشان در فضای مجازی گسترش پیدا کرده بود در میان چهره‌های سرشناس هم ادامه پیدا کرد. آزاده نامداری یکی دیگر از چهره‌هایی بود که در حمایت از احسان علیخانی واکنش نشان داد و به شکل غیرمستقیم این انتقاد را از سیروان مطرح کرد که گویا او سال‌ها دور از ایران زندگی کرده است.

آزاده نامداری ضمن انتشار فیلمی از حضورش در برنامه تحویل سال 1390 شبکه دوم سیما با اجرای علیخانی نوشت:«برخی دوستان به شكل عجيبي ازبرنامه ي بهارنارنج انتقاد ميكنند كه انگار سالها دور ازايران زندگي كرده اند واز فضاي جامعه بي خبرند، لحظه هاي تحويل سال لحظه هايي پراز معنويت ،انديشه وتأمل است،همه مردم به احسن الحال فكرميكنند بويژه كه شب شهادت درپيش باشد وهمه نگاهي به دستان پرمهر خدا واهل بيت دارند اين فرهنگ ماست،منصف باشيم دربيست ساعت برنامه دقيق ترين كنداكتور بسته شد و پراز لحظه هاي شاد اما همراه باتأمل بود،تصور ميكنم نديدن اين همه اتفاق خوب وانسان دوستانه غير منصفانه است.»

 

حال باید دید سرنوشت چالش مجازی سیروان خسروی که خواننده بی‌حاشیه‌ای است و معمولاً نسبت به این موارد در فضای مجازی واکنش نشان نمی‌دهد چه می‌شود. چالشی که او با احسان علیخانی داشته تا کنون پای دو چهره پرمخاطب تلویزیون و فضای مجازی را هم به این اتفاق باز کرده و احتمال دارد در طول روزهای آتی تعطیلات نوروز شاهد دیدگاه هنرمندان دیگر نسبت به این موضوع هم باشیم. چون معمولاً تا پایان تعطیلات بحث برنامه‌های تحویل سال داغ و پرحاشیه است.

اما کاملا مشخص است که مجریان و بازیگران چگونه بدون تفکر به حمایت از علیخانی پرداخته اند چرا که حرف های سیروان خسروی چیزی جز حقیقت نبود...

    

Sirvan Khosravi
دفاع بهنوش بختیاری و آزاده نامداری از احسان علیخانیپس از انتقاد این خواننده سرشناس نسبت به برنامه‌های تحویل سال تلویزیون در فضای مجازیگراتومیک – چند روز پیش و پس از اتمام برنامه‌های تحویل سال تلویزیون، سیروان خسروی در صفحه شخصی خود مطلبی درست، انتقادی و نسبتاً تندی را منتشر کرد.او که غیرمستقیم برنامه «بهار نارنج» با اجرای احسان علیخانی را خطاب قرار داده بود، این نکته را مورد پرسش قرار داد که چرا در لحظه تحویل سال فضای این برنامه غمگین و توام با اشک حاضرین بود و .سیروان در این مطلب نوشت:« توی اینستاگرام چند فیلم از برنامه های لحظه سال نو دیدم که بشدت گریه دار و ناراحت کننده بود و هنوز از دیدنشون توی شوک هستم! واقعاً رسیدن به شهرت و پول به چه قیمتی؟ غمگین کردن بهترین لحظه سال در ازای چی؟ بازی با احساسات مردم و تظاهر تا کجا؟! بیاین سال جدید سعی کنیم بین انسانهای واقعی و انسانهای متظاهر تفاوت قائل شیم.»اشاره سیروان هم به لحظاتی بود که همزمان با خواندن دعای تحویل سال توسط بهنام بانی در این برنامه، اغلب مهمانان و حتی احسان علیخانی هم گریه می‌کردند.اما بلافاصله پس از این مطلب سیروان، احسان علیخانی در صفحه شخصی خود به این موضوع واکنش نشان داد.او ضمن انتشار ویدئویی از لحظات شاد و خنده‌دار برنامه‌اش و همچنین اجرای قطعات ریتمیک توسط خواننده‌های مختلف نوشت:«سال باید تحویل می‌شد، با یک تفاوت و ملاحظه، تقدیرِ تقویمِ پایان سال، 40 دقیقه مانده به تحویل سال را با شب شهادت امام هادی (ع) مقارن کرد و حالا قواعد تلویزیون برای مراعات فضا، در این لحظات گفتیم چه کنیم که فقط حرف‌های بی‌ثمر و تکراری نباشد. یاد شهروز افتادم، که در آخرین روز فیلمبرداری مستند دیگری در زندان از کنارم گذشت و با همان لهجه آذری بهم گفت:«12 سال زندانم و دخترم در مرکز بهزیستی زندگی می‌کند و کسی نیست که از شاکیانم رضایت بگیرد و حتی شماره تلفن مرکز بهزیستی را سالهاست گم کرده است و صدای دخترش را حتی نشنیده. با زحمت بسیار و لطف کسی که اصرارش به گمنام بودن است تمام هماهنگی‌های لازم را جهت رضایت از شاکیان شروع کردیم و شهروز 28 اسفند آزاد شد. چرا جلوی دوربین دخترش را دید؟! چون هزاران نفر دیگر شبیه شهروز چشم انتظارند و وظیفه رسانه و امثال من و تو، فریادزدن برای کمک است. انعكاس دردِ مردم،كه از هر كار ديگري براي آن لحظات سخت تر است از دعوت بي دليل آدمها و تكرارِ حرفهاي تكراري، كاشكي بودين و لرزيدن دست و پاي شهروز و مبينا را پشت صحنه از خوشحالي ميديدين، دوست عزيزم،با ديدنِ ١ دقيقه ويدئو ٢٠ ساعت جشن و سرور را ناديده نگير،من صداي مردم بودن،در هر فرصتي از دردِ مردم گفتن را دوست دارم،جمع كردن انبوهي از رفقاي سلبريتي در يك قاب در كارنامه من در سالهاي گذشته بسيار است امسال هم ميزبانشان بودم با افتخار ، اما من تعهد هنرمند در هر بزنگاهي را نسبت به جامعه و مردم ستايش ميكنم ، بغض مهمانانِ من در لحظه دعاي تحويل سال،اشك ذوق و معرفت بود براي عقد نو عروسمان و پدر دار شدن مبينا روبرويشان ،اوجِ شادي برنامه من ، جشن عقد دو زوج كرد سر پلِ ذهابي بود كه زديم و كوبيديم برايشان،كه بهنام،شادترين را برايشان خواند و ما جيغ خوشحالي ميزديم براي نو عروسي كه پدر و مادرش در دنيا نبودند و اشك شوق ميريخت،٢٠ ساعت زديم،كوبيديم،جيغ زديم،خنديديم،لحظاتي از شاديهايمان در برنامه در ويدئو بالا هست ٤ روزه ديگه همه فراموش ميشود ، قابِ مبينا كنارِ پدرش و حال خوبِ نو عروسانِ سر پلِ ذهابي،در بهارنارنج ابديست، شادي فقط لبخند من و تو در لحظه نيست، شادي ميتواند خلق معجزهاي ساده و ماندگار در زندگي آدمهاي رنج كشيده باشد، جامعه من درد زياد دارد و انتخاب من بي تفاوتي به درد مردم نيست، تا جان دارم ميگويم و نشان ميدهم،بلكه شما هم معجزه اي كني. در ضمن به لطف شما مردم مهربان، نزديكِ يك ميلياردو ششصد ميليون تومان،پول در روز عيد براي خريد تجهيزات پزشكي براي معلولين ذهني و ارزاق مناطق محروم جمع آوري شدبا احترام» پس از واکنش احسان علیخانی نسبت به یادداشت سیروان، بهنوش بختیاری هم در حمایت از برنامه بهار نارنج و اتفاقاتش یادداشت طولانی را در صفحه خود منتشر کرد.این بازیگر که به همراه تیم تولید برنامه احسان علیخانی عازم مناطق زلزله‌زده شده بود و در لحظات تحویل سال هم حضور داشت گفت:«دو زوج اهل سرپل ذهاب...بواسطه حمایت احسان علیخانی عزیز....در برنامه بهارنارنج شبکه سه...لحظه تحویل سال... با حضور خانواده ها..... به عقد هم دراومدن.....و من‌میدونم آقای علیخانی....چقدر مالی و معنوی از این جوونها حمایت کرد....خوشحالم که به وزین ترین شکل برنامه امسالش رو اجرا کرد و دنبال این سلبریتی و اون هنرمند برای کل کل انداختن با شبکه های دیگه نبود......همین است تفاوت احسان علیخانی.....و فاصله قابل توجه او باهمه و همه.......این بشری که وقتی نگاهش میکنی....حس میکنی میتونی از تمام رازها و دردهایت بگی.....با وجود اینکه میدونی میلیونها نفر دارن تماشات میکنن.....اعتماد و صداقت در وجودش موج میزند......تنگنای مالی و اینهمه هزینه برای خوشحال کردن هموطن آسیب دیده ات؟؟؟؟؟..بابا تو دیگه کی هستی!!!!!!.......چون من‌میدونم که چقدر درفشاراقتصادی و کاری و روحی بودی.......کاری که احسان برای این عزیزان زلزله زده کرد.....چه الان چه دراوج زلزله که کمک میلیاردی جمع کرد.......برادر برای برادرگاهی نمیکنه......نمیدونم جنس این بشر رو از چی ساختن...انقدر مهربان و دل رحم؟...و انقدر بی شعار.؟؟؟...خیلی منطق و درک به خرج دادی برادر.....که امسال رقابت بر سر آوردن هنرمند راه نینداختی...امسال اصلا جای این کارها نبود...مردمانی داشتیم خیلی مهمتر از هنرمندان و سلبریتیها.....که کوه زجر بودن...و شما دعوتشون کردی به برنامت..هتل...سفره عقداز بهترین جای تهران.....کادو و عطوفت از ته دل و مهمان نوازی باشکوه..... و حتی حضوراین حقیر بخاطر این بود که بله آخر رو از خانواده های عروس ها من گرفته بودم نه به عنوان بازیگر.......شاید بخاطر اینکه من و احسان علیخانی مثل مثل مثل خواهر و برادر هستیم.....نه همکار...من در تیم احسانم...من طرفدارشم.....نه بخاطر اجرای عالیش...صورت زیباش...کاریزمای به شدت منحصر به فردش......بلکه فقط بخاطر انسانیت حیرت انگیز او....زنده باشی حضرت علیخانی که یه ایران وابسته اخلاق و مرام و باورهای عمیق و انسانی تو شدن......خوش به حالت که خدا انقدر دوستت دارهکانکس...کانکس...کانکس.....کمکی که واقعا واقعا واقعا بهش احتیاج دارن.....اهالی سرپل ذهابپی نوشت ۱:هیچکس...بیخودی....چیزی نمیشود..و..به جایی نمیرسد....چیزهایی هست که تو نمیدانی!!!پی نوشت ۲:جای فرزاد حسنی و اجرای زیباش به شدت خالیست در حال و هوای عیدپی نوشت ۳:اجرای مقلب القلوب اقای بانی انقدر گیرا بودو صدای این خواننده به حدی زیباست که بغضم ناخواسته ترکیدو از ته قلبم» اما چالش سیروان خسروی و احسان علیخانی که به طیف طرفدارانشان در فضای مجازی گسترش پیدا کرده بود در میان چهره‌های سرشناس هم ادامه پیدا کرد. آزاده نامداری یکی دیگر از چهره‌هایی بود که در حمایت از احسان علیخانی واکنش نشان داد و به شکل غیرمستقیم این انتقاد را از سیروان مطرح کرد که گویا او سال‌ها دور از ایران زندگی کرده است.آزاده نامداری ضمن انتشار فیلمی از حضورش در برنامه تحویل سال 1390 شبکه دوم سیما با اجرای علیخانی نوشت:«برخی دوستان به شكل عجيبي ازبرنامه ي بهارنارنج انتقاد ميكنند كه انگار سالها دور ازايران زندگي كرده اند واز فضاي جامعه بي خبرند، لحظه هاي تحويل سال لحظه هايي پراز معنويت ،انديشه وتأمل است،همه مردم به احسن الحال فكرميكنند بويژه كه شب شهادت درپيش باشد وهمه نگاهي به دستان پرمهر خدا واهل بيت دارند اين فرهنگ ماست،منصف باشيم دربيست ساعت برنامه دقيق ترين كنداكتور بسته شد و پراز لحظه هاي شاد اما همراه باتأمل بود،تصور ميكنم نديدن اين همه اتفاق خوب وانسان دوستانه غير منصفانه است.» حال باید دید سرنوشت چالش مجازی سیروان خسروی که خواننده بی‌حاشیه‌ای است و معمولاً نسبت به این موارد در فضای مجازی واکنش نشان نمی‌دهد چه می‌شود. چالشی که او با احسان علیخانی داشته تا کنون پای دو چهره پرمخاطب تلویزیون و فضای مجازی را هم به این اتفاق باز کرده و احتمال دارد در طول روزهای آتی تعطیلات نوروز شاهد دیدگاه هنرمندان دیگر نسبت به این موضوع هم باشیم. چون معمولاً تا پایان تعطیلات بحث برنامه‌های تحویل سال داغ و پرحاشیه است.اما کاملا مشخص است که مجریان و بازیگران چگونه بدون تفکر به حمایت از علیخانی پرداخته اند چرا که حرف های سیروان خسروی چیزی جز حقیقت نبود...    

دفاع بهنوش بختیاری و آزاده نامداری از احسان علیخانی

پس از انتقاد این خواننده سرشناس نسبت به برنامه‌های تحویل سال تلویزیون در فضای مجازی

گراتومیک – چند روز پیش و پس از اتمام برنامه‌های تحویل سال تلویزیون، سیروان خسروی در صفحه شخصی خود مطلبی درست، انتقادی و نسبتاً تندی را منتشر کرد.

او که غیرمستقیم برنامه «بهار نارنج» با اجرای احسان علیخانی را خطاب قرار داده بود، این نکته را مورد پرسش قرار داد که چرا در لحظه تحویل سال فضای این برنامه غمگین و توام با اشک حاضرین بود و .

سیروان در این مطلب نوشت:« توی اینستاگرام چند فیلم از برنامه های لحظه سال نو دیدم که بشدت گریه دار و ناراحت کننده بود و هنوز از دیدنشون توی شوک هستم! واقعاً رسیدن به شهرت و پول به چه قیمتی؟ غمگین کردن بهترین لحظه سال در ازای چی؟ بازی با احساسات مردم و تظاهر تا کجا؟! بیاین سال جدید سعی کنیم بین انسانهای واقعی و انسانهای متظاهر تفاوت قائل شیم.»

اشاره سیروان هم به لحظاتی بود که همزمان با خواندن دعای تحویل سال توسط بهنام بانی در این برنامه، اغلب مهمانان و حتی احسان علیخانی هم گریه می‌کردند.

اما بلافاصله پس از این مطلب سیروان، احسان علیخانی در صفحه شخصی خود به این موضوع واکنش نشان داد.

او ضمن انتشار ویدئویی از لحظات شاد و خنده‌دار برنامه‌اش و همچنین اجرای قطعات ریتمیک توسط خواننده‌های مختلف نوشت:«سال باید تحویل می‌شد، با یک تفاوت و ملاحظه، تقدیرِ تقویمِ پایان سال، 40 دقیقه مانده به تحویل سال را با شب شهادت امام هادی (ع) مقارن کرد و حالا قواعد تلویزیون برای مراعات فضا، در این لحظات گفتیم چه کنیم که فقط حرف‌های بی‌ثمر و تکراری نباشد. یاد شهروز افتادم، که در آخرین روز فیلمبرداری مستند دیگری در زندان از کنارم گذشت و با همان لهجه آذری بهم گفت:«12 سال زندانم و دخترم در مرکز بهزیستی زندگی می‌کند و کسی نیست که از شاکیانم رضایت بگیرد و حتی شماره تلفن مرکز بهزیستی را سالهاست گم کرده است و صدای دخترش را حتی نشنیده. با زحمت بسیار و لطف کسی که اصرارش به گمنام بودن است تمام هماهنگی‌های لازم را جهت رضایت از شاکیان شروع کردیم و شهروز 28 اسفند آزاد شد. چرا جلوی دوربین دخترش را دید؟! چون هزاران نفر دیگر شبیه شهروز چشم انتظارند و وظیفه رسانه و امثال من و تو، فریادزدن برای کمک است. انعكاس دردِ مردم،كه از هر كار ديگري براي آن لحظات سخت تر است از دعوت بي دليل آدمها و تكرارِ حرفهاي تكراري، كاشكي بودين و لرزيدن دست و پاي شهروز و مبينا را پشت صحنه از خوشحالي ميديدين، دوست عزيزم،با ديدنِ ١ دقيقه ويدئو ٢٠ ساعت جشن و سرور را ناديده نگير،من صداي مردم بودن،در هر فرصتي از دردِ مردم گفتن را دوست دارم،جمع كردن انبوهي از رفقاي سلبريتي در يك قاب در كارنامه من در سالهاي گذشته بسيار است امسال هم ميزبانشان بودم با افتخار ، اما من تعهد هنرمند در هر بزنگاهي را نسبت به جامعه و مردم ستايش ميكنم ، بغض مهمانانِ من در لحظه دعاي تحويل سال،اشك ذوق و معرفت بود براي عقد نو عروسمان و پدر دار شدن مبينا روبرويشان ،اوجِ شادي برنامه من ، جشن عقد دو زوج كرد سر پلِ ذهابي بود كه زديم و كوبيديم برايشان،كه بهنام،شادترين را برايشان خواند و ما جيغ خوشحالي ميزديم براي نو عروسي كه پدر و مادرش در دنيا نبودند و اشك شوق ميريخت،٢٠ ساعت زديم،كوبيديم،جيغ زديم،خنديديم،لحظاتي از شاديهايمان در برنامه در ويدئو بالا هست ٤ روزه ديگه همه فراموش ميشود ، قابِ مبينا كنارِ پدرش و حال خوبِ نو عروسانِ سر پلِ ذهابي،در بهارنارنج ابديست، شادي فقط لبخند من و تو در لحظه نيست، شادي ميتواند خلق معجزهاي ساده و ماندگار در زندگي آدمهاي رنج كشيده باشد، جامعه من درد زياد دارد و انتخاب من بي تفاوتي به درد مردم نيست، تا جان دارم ميگويم و نشان ميدهم،بلكه شما هم معجزه اي كني. در ضمن به لطف شما مردم مهربان، نزديكِ يك ميلياردو ششصد ميليون تومان،پول در روز عيد براي خريد تجهيزات پزشكي براي معلولين ذهني و ارزاق مناطق محروم جمع آوري شد

با احترام»

 

پس از واکنش احسان علیخانی نسبت به یادداشت سیروان، بهنوش بختیاری هم در حمایت از برنامه بهار نارنج و اتفاقاتش یادداشت طولانی را در صفحه خود منتشر کرد.

این بازیگر که به همراه تیم تولید برنامه احسان علیخانی عازم مناطق زلزله‌زده شده بود و در لحظات تحویل سال هم حضور داشت گفت:«دو زوج اهل سرپل ذهاب...بواسطه حمایت احسان علیخانی عزیز....در برنامه بهارنارنج شبکه سه...لحظه تحویل سال... با حضور خانواده ها..... به عقد هم دراومدن.....و من‌میدونم آقای علیخانی....چقدر مالی و معنوی از این جوونها حمایت کرد....خوشحالم که به وزین ترین شکل برنامه امسالش رو اجرا کرد و دنبال این سلبریتی و اون هنرمند برای کل کل انداختن با شبکه های دیگه نبود......همین است تفاوت احسان علیخانی.....و فاصله قابل توجه او باهمه و همه.......این بشری که وقتی نگاهش میکنی....حس میکنی میتونی از تمام رازها و دردهایت بگی.....با وجود اینکه میدونی میلیونها نفر دارن تماشات میکنن.....اعتماد و صداقت در وجودش موج میزند......تنگنای مالی و اینهمه هزینه برای خوشحال کردن هموطن آسیب دیده ات؟؟؟؟؟..بابا تو دیگه کی هستی!!!!!!.......چون من‌میدونم که چقدر درفشاراقتصادی و کاری و روحی بودی.......کاری که احسان برای این عزیزان زلزله زده کرد.....چه الان چه دراوج زلزله که کمک میلیاردی جمع کرد.......برادر برای برادرگاهی نمیکنه......نمیدونم جنس این بشر رو از چی ساختن...انقدر مهربان و دل رحم؟...و انقدر بی شعار.؟؟؟...خیلی منطق و درک به خرج دادی برادر.....که امسال رقابت بر سر آوردن هنرمند راه نینداختی...امسال اصلا جای این کارها نبود...مردمانی داشتیم خیلی مهمتر از هنرمندان و سلبریتیها.....که کوه زجر بودن...و شما دعوتشون کردی به برنامت..هتل...سفره عقداز بهترین جای تهران.....کادو و عطوفت از ته دل و مهمان نوازی باشکوه..... و حتی حضوراین حقیر بخاطر این بود که بله آخر رو از خانواده های عروس ها من گرفته بودم نه به عنوان بازیگر.......شاید بخاطر اینکه من و احسان علیخانی مثل مثل مثل خواهر و برادر هستیم.....نه همکار...من در تیم احسانم...من طرفدارشم.....نه بخاطر اجرای عالیش...صورت زیباش...کاریزمای به شدت منحصر به فردش......بلکه فقط بخاطر انسانیت حیرت انگیز او....زنده باشی حضرت علیخانی که یه ایران وابسته اخلاق و مرام و باورهای عمیق و انسانی تو شدن......خوش به حالت که خدا انقدر دوستت داره

کانکس...کانکس...کانکس.....کمکی که واقعا واقعا واقعا بهش احتیاج دارن.....اهالی سرپل ذهاب

پی نوشت ۱:هیچکس...بیخودی....چیزی نمیشود..و..به جایی نمیرسد....چیزهایی هست که تو نمیدانی!!!

پی نوشت ۲:جای فرزاد حسنی و اجرای زیباش به شدت خالیست در حال و هوای عید

پی نوشت ۳:اجرای مقلب القلوب اقای بانی انقدر گیرا بودو صدای این خواننده به حدی زیباست که بغضم ناخواسته ترکیدو از ته قلبم»

 

اما چالش سیروان خسروی و احسان علیخانی که به طیف طرفدارانشان در فضای مجازی گسترش پیدا کرده بود در میان چهره‌های سرشناس هم ادامه پیدا کرد. آزاده نامداری یکی دیگر از چهره‌هایی بود که در حمایت از احسان علیخانی واکنش نشان داد و به شکل غیرمستقیم این انتقاد را از سیروان مطرح کرد که گویا او سال‌ها دور از ایران زندگی کرده است.

آزاده نامداری ضمن انتشار فیلمی از حضورش در برنامه تحویل سال 1390 شبکه دوم سیما با اجرای علیخانی نوشت:«برخی دوستان به شكل عجيبي ازبرنامه ي بهارنارنج انتقاد ميكنند كه انگار سالها دور ازايران زندگي كرده اند واز فضاي جامعه بي خبرند، لحظه هاي تحويل سال لحظه هايي پراز معنويت ،انديشه وتأمل است،همه مردم به احسن الحال فكرميكنند بويژه كه شب شهادت درپيش باشد وهمه نگاهي به دستان پرمهر خدا واهل بيت دارند اين فرهنگ ماست،منصف باشيم دربيست ساعت برنامه دقيق ترين كنداكتور بسته شد و پراز لحظه هاي شاد اما همراه باتأمل بود،تصور ميكنم نديدن اين همه اتفاق خوب وانسان دوستانه غير منصفانه است.»

 

حال باید دید سرنوشت چالش مجازی سیروان خسروی که خواننده بی‌حاشیه‌ای است و معمولاً نسبت به این موارد در فضای مجازی واکنش نشان نمی‌دهد چه می‌شود. چالشی که او با احسان علیخانی داشته تا کنون پای دو چهره پرمخاطب تلویزیون و فضای مجازی را هم به این اتفاق باز کرده و احتمال دارد در طول روزهای آتی تعطیلات نوروز شاهد دیدگاه هنرمندان دیگر نسبت به این موضوع هم باشیم. چون معمولاً تا پایان تعطیلات بحث برنامه‌های تحویل سال داغ و پرحاشیه است.

اما کاملا مشخص است که مجریان و بازیگران چگونه بدون تفکر به حمایت از علیخانی پرداخته اند چرا که حرف های سیروان خسروی چیزی جز حقیقت نبود...

    
سیروان خسروی
حمایت عجیب مجریان و بازیگران از احسان علیخانی در مقابل سیروان خسروی
2018 / 03 / 28
Sirvan Khosravi Sirvan Khosravi news آخرین خبر از سیروان خسروی اخبار موسیقی اخبار موسیقی پاپ خبر جدید در مورد سیروان خسروی خبرای جدید ازسیروان خسروی درباره سیروان خسروی سیروان خسروی
More